Ahmet Parıltı Çebi’den TFF’ye çıkarma: Beşiktaş’ın bundan daha fazlasını kaldırabilecek limiti kalmadı

Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi’yi ziyaret ederek şikayetlerini iletti. Alanyaspor maçının hakemi Yasin Kol’la ilgili dokümanlar verdiğini söyleyen Çebi, “Gerekenin yapılacağını umuyoruz” dedi.

Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi, Spor Toto Muhteşem Lig’in 2. haftasında oynanan Corendon Alanyaspor maçının hakemi Yasin Kol’un performansı hakkında TFF Lideri Mehmet Büyükekşi ile Riva’da bir görüşme gerçekleştirdi.

Başkan Çebi, görüşmenin akabinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi, “Biz artık haksızlığa uğramak istemiyoruz, öteki kadroların da uğramasını istemiyoruz. ‘Her şey, Beşiktaş’ üslubu bir tutumumuz olamaz. Beşiktaş’ın bundan daha fazlasını kaldırabilecek bir limiti kalmadığını tabir ettik. Benim topluluğum mutsuz, huzursuz. İtimada gereksinimimiz var. Bunu yapmaları gerekiyor, istediğimiz budur” dedi.

Beşiktaş topluluğunun artık inanca muhtaçlığı olduğunu ve TFF’nin yapılan yanlışları düzeltmesi gerektiğini vurgulayan Çebi, şu biçimde konuştu:

“Türk futboluyla ilgili mevzular konuşuldu lakin herkesin malumu olduğu üzere 2 gün evvel oynanan maçta Beşiktaş’ın uğradığı haksızlığı, adaletsizliği elimizdeki evraklarla kendilerine arz ettik. Sonuç itibariyle kendilerinin de bunu anladıklarını ve değerlendireceklerini, hallerinden anlamış bulunuyorum. Biz gerekenin yapılacağını umuyoruz ve bekleyeceğiz.”

“DAHA FAZLASINI KALDIRAMAYIZ”

“Federasyon, Türk futbolunun temsilcisidir. MHK, kendisine bağlıdır. Geçen yılki sıkıntıların çözülmesi gerektiğini tabir ettik. Birçoğu çözülmesine karşın tamamının çözülmediğini görüyoruz. Yanılgıların, varsa kasıtların tespitinin kendileri yapması gerektiğini söz ettik. Biz artık haksızlığa uğramak istemiyoruz, öbür grupların da uğramasını istemiyoruz. Her şey, Beşiktaş üslubu bir halimiz olamaz. Beşiktaş’ın bundan daha fazlasını kaldırabilecek bir limiti kalmadığını tabir ettik. Benim topluluğum mutsuz, huzursuz. İtimada gereksinimimiz var. Bunu yapmaları gerekiyor, istediğimiz budur. Kendilerine de güvenmek istiyorum. Bekleyip yanlışları nasıl düzelttiklerini birlikte göreceğiz”

“HAKEMLERİN KUSUR YAPMA BAHTI YOK”

“Biraz daha hakemlerle ilgili federasyonun, kamuoyu önünde daha şeffaf olması gerektiğini de söyledik. Nerede yanılgı yapıldıysa ya da nerede haklıysa bunları söyleyin, dedik. Bunların yanıtını kamuoyu yalnızca bizden ya da yorumculardan duymasın. Bu türlü de bir çalışma içerisindeler. Umarım sonuçlarını tüm başka kulüpler de görecektir. Bir cerrah ameliyatta kusur yapınca sonu mevtle bitiyorsa hakemlerin de kusur yapma bahtı yok. İsmini koymuşuz kusur, kusur, kusur. Artık buraya kadar, bu iş bitti. Hepsini değerlendirdik, önlerine koyduk. ‘İkisinden biri yanlışsız, hangisi?’ diye sorduk. Verdikleri karşılığı 3-5 gün sonra aldıkları kararlarla birlikte göreceğiz.”

“YASİN KOL’U MAÇLARIMIZDA GÖRMEK İSTEMİYORUM”

“Tercihimiz görmemek. Kendisini istemiyorum. Topluluğumuzun canını çok yakmıştır. Bunu da izah ettik. Gereken nasıl yapılır, ne kadar yapılır vakit içerisinde göreceğiz.”