Ataşehir’de eczane çalışanlarına saldıran şahıs yakalandı

İstanbul Ataşehir’de eczanenin adresini bulamadığı için eczane çalışanlarını mevtle tehdit edip, bilgisayarları yumruklayan saldırgan gözaltına alındı.

Olay, dün saat 13.45 sıralarında İçerenköy Mahallesi, İçerönköy Yolu Caddesi’nde bulunan eczanede meydana geldi. Argümana nazaran şüphelinin annesi ilaçlarını almak için eczaneyi aradı.

Eczane çalışanı Ayşenur Ören, şüphelinin annesine adresi tanım etti. Annesine adresin yanlış verildiğini öne süren kuşkulu, eczaneye geldi. Reçetedeki ilaçları eczacı Ayşenur Ören’den isteyen kuşkulu, çalışanlara küfür ve hakaretler etmeye başladı.

Çalışanların ve müşterilerin ihtarlarına aldırış etmeyen saldırgan, bilgisayara yumruk atarak ziyan verdi. Eczanedekiler dehşet ve panik yaşadı. Ören, saldırganın istediği ilaçları vererek dükkandan çıkmasını istedi. Daha sonra ilaçlarını alan saldırgan eczaneden ayrıldı. Ayşenur Ören durumu polis takımlarına bildirdi.

Olay yerine gelen takımlar, şüphelinin tespit edilmesi ve yakalanması için çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarda 30 yaşındaki E.T. olduğu tespit edilen kuşkulu, Ataşehir İçerenköy Mahallesi’ndeki meskeninde yakalanarak gözaltına alındı.

Kuşkulu emniyetteki süreçlerinin akabinde ‘kasten yaralama’, ‘tehdit’, ‘hakaret’ ve ‘mala ziyan verme’ kabahatlerinden adliyeye sevk edildi.