Bahçeli: Şenlikten fitne çıkarmak büyük bir sorumsuzluktur

İptal edilen şenliklere yönelik çıkan tartışmalara Devlet Bahçeli’den de açıklama geldi.

MHP Genel Lideri Bahçeli, Ankara’da düzenlenen 24’üncü Memleketler arası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Şenliği’ne katıldı. Bahçeli, şenlik öncesi yaptığı konuşmada CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na seslendi.

Bahçeli, son günlerde iptal edilen konserlere ait konuşmasında “Bu şenliği gündemi işgal eden diğer şenliklerle karıştırmamak lazımdır. Zira MHP’li belediyelerin şenlik programlarında edep vardır, istikrar vardır, düzey vardır, ulusal ve manevi kıymetlerin kararı vardır. Son günlerde iptal edilen şenliklerle ilgili fitne kazanı kaynatan, toplumu provoke eden Kılıçdaroğlu, şenlik görmek istiyorsa, toplum huzurunun nasıl gözetildiğini merak ediyorsa, gelsin de Etimesgut’a baksın. Tahminen biraz ders alır, ibret alır, aklını da başına alır” tabirlerini kullandı.

‘FESTİVALDEN FİTNE ÇIKARMAK SORUMSUZLUKTUR’

Bahçeli, konuşmasının devamında şunları kaydetti:

“Milletimizin şikayet ve yakınmasına karşın şenlik düzenlenemez. Kamu güvenliği ve toplum sıhhati dikkate alınmadan şenlik organize edilemez. Hele hele terör örgütlerinin aksiyon hazırlığı içinde olduğu şenlik programları asla yapılamaz. Kılıçdaroğlu’nun tahrik ve tacizleri yanlıştır, çok tehlikelidir. Şenlikten fitne çıkarması büyük bir sorumsuzluktur.”