Bakan Kirişçi: Marmaris’teki yangın büyük ölçüde denetim altına alındı

Marmaris’te yangın bölgesinde incelemelerde bulunan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, “Temennimiz bugün bu olayın neticelenmesi. Yangın büyük ölçüde denetim altına alındı diyebiliriz” dedi. Gece boyunca devam eden yangına, 14 uçak 20 helikopter ile müdahale edildiğini bildiren Kirişçi, “Yangına 14 uçak 20 helikopter ile müdahale ediliyor. Datça’da bir yangın çıktı o söndürüldü” sözlerini kullandı.

ALTUN: YETKİLİLERİN AÇIKLAMALARI TEMEL ALINMALI

Geçtiğimiz saatlerde İrtibat Lideri Fahrettin Altun, Muğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangınıyla ilgili “Yangına ait, ilgili bakanlarımız ve öbür resmi kurum ve yetkililer tarafından yapılacak açıklama ve bilgilendirmeler temel alınmalıdır. Toplumsal medyadaki dezenformasyon içerikli paylaşımlara prestij edilmemelidir” açıklamasında bulunmuştu.

Altun, Twitter paylaşımında, şu sözleri kullandı: “Muğla Marmaris’te farklı noktalarda çıkan orman yangınını söndürmek için tüm kurumlarımız alanda çalışmalarını sürdürmektedir. Yangınların ortaya çıkış sebebi üzerine kapsamlı soruşturmalar da başlatılmıştır. Yangına ait, ilgili bakanlarımız ve öteki resmi kurum ve yetkililer tarafından yapılacak açıklama ve bilgilendirmeler temel alınmalıdır. Toplumsal medyadaki dezenformasyon içerikli paylaşımlara prestij edilmemelidir. Bilgi kirliliğine neden olan paylaşımlar hakkında da Siber Hatalarla Gayret Daire Başkanlığı gerekli teknik incelemeyi başlatmıştır. Alandaki kahramanlarımızın moral ve motivasyonunu olumsuz istikamette etkileyenler hakkında hukuk çerçevesinde yapılması gereken ne varsa yapılacaktır.” (HABER MERKEZİ)