Erdin Sözer: Bu futbol ile her şey olabilir

Başakşehir Teknik Sorumlusu Erdinç Sözer, Breidablik maçı sonrası yaptığı açıklamada kadrosunun şampiyonluk yarışındaki bahtını kıymetlendirdi.

UEFA Avrupa Konferans Ligi 3’üncü Ön Eleme Tipi rövanş müsabakasında Medipol Başakşehir, İzlanda takımı Breidablik’i 3-0 mağlup ederek bir üst tipe yükseldi. Müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında Başakşehir Teknik Sorumlusu Erdinç Sözer, açıklamalarda bulundu.

İlk olarak müsabakayı pahalandıran Erdinç Sözer, “Biz, her maç hedefliyiz. Kendi oyunumuzla kazanmak istiyoruz. Çok hoş bir maç alana yansıttık. Grubu tebrik etmek lazım. Maçı domine ettik, çok durum yakaladık. Konsantrasyonumuzu yüksek tuttuk ve 3-0 kazanarak cins atladık. Her 3-4 günde bir maçımız var. İstediklerimizi alana yansıttıkları için oyuncularımızı tebrik ediyorum. Dönem başında bu oyunu oynamak bizi çok memnun ediyor” diye konuştu.

“BU FUTBOL İLE HER ŞEY OLABİLİR”

Başakşehir’in oynadığı oyunu devam ettirmesi halinde lig sonunda her şeyin olabileceğini aktaran Sözer, “İnşallah bu futbolla devam ederiz. Bu futbol ile her şey olabilir. Geldiğimiz günden beri bu sisteme çalışıyoruz. Her oyuncuyu bu ideolojiye alıştırıyoruz. Sonradan girenler de bugün katkı sağladı. Herkes bu oyunu oynuyor. Hoş bir oyun oynadık. Bugün 90 dakika maçı domine ettik ve büyük bir zevkle bu galibiyeti aldık” diyerek kelamlarını noktaladı.

“KONYA’DA UYGUN BİR OYUN OYNAYIP ANTWERP’E ODAKLANACAĞIZ”

Play-Off çeşidindeki rakipleri Royal Antwerp ile alakalı görüşlerini de paylaşan Sözer, “Biz öncelikle bugünkü rakibe odaklandık. Antwerp liginde 3’te 3 yaptı. Antwerp’e gelmeden önce Konya maçımız var. Konya’da âlâ bir oyun oynayıp Antwerp’e odaklanacağız. Çeşitten çeşide geçerken rakipler daha kuvvetli oluyor. Güzel rakiplerle oynamak istiyoruz. Emre hocanın da maksadı bu. Kümelere kalma gayemiz var. İnşallah bu tipi da atlatırız” tabirlerini kullandı.