Faruk Koca: Beşiktaş maçı sonrası aldığımız ceza gerçek değil

Bu dönem oynadığı 5 maçta galip gelemeyen Ankaragücü’nde lider Faruk Koca, Sivasspor maçında alınacak galibiyetin bir kıvılcım olacağını belirtirken, Beşiktaş maçındaki olaylar nedeniyle PFDK tarafından verilen cezaya ise reaksiyon gösterdi.

MKE Ankaragücü Kulübü Lideri Faruk Koca, Spor Toto Üstün Lig’de çıkışa geçmek için bir kıvılcıma gereksinim duyduklarını, bunu da yarın oynayacakları Demir Küme Sivasspor maçını kazanarak yapacaklarına inandığını söyledi.

Demir Küme Sivasspor’la yarın oynayacakları maçın kıymetine vurgu yapan Koca, kelamlarına şöyle devam etti:

“Sivasspor’u Avrupa’daki galibiyetinden ve başarılarından ötürü tebrik ediyorum. Avrupa’da bütün ekiplerimizin yanındayız. Oradan gelen artı puanlar ülkemize yazılacak ve marka bedelimizi artıracaktır. Avrupa’da başarılı olan Sivasspor’la karşılaşacağız. Tek dezavantajımız taraftarımızın olmayışı. Ankaragücü, taraftarsız çok büyük bir eksik. Taraftarımızın yüreğinin bizimle olacağını biliyoruz. Oyuncularımız maça odaklandı. Düzgün bir başlangıç yapamadık lakin bu sene Konyaspor, Beşiktaş ve Alanyaspor maçlarındaki oyunumuz ümit verdi. Bütün paydaşlarımıza güveniyoruz. Yarın yeni bir başlangıç olacaktır. Ankaragücü âlâ başlamadı ancak taraftarımız merak etmesin güzel oyunla yeterli yerlerde olacağız. Bu potansiyelimiz var. Kıvılcım için bir galibiyet gerekiyor, bunu da Sivasspor maçında elde edeceğimizi düşünüyorum.”

BEŞİKTAŞ MAÇINDA YAŞANANLAR VE 1 MAÇLIK CEZA

Beşiktaş müsabakasında yaşanan olaylar nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Konseyinin verdiği 1 maç seyircisiz oynama cezasını da kıymetlendiren Faruk Koca, şunları kaydetti:

“Karar katiyetle yanlışsız değil. Bu düzenlemelerin tekrar gözden geçirilmesi lazım. Ankaragücü’ne ziyan vermek isteyen birileri provokasyon yapabilir. Orada bir taraftar var, o da muhakkak. O bir kabahat işledi. Biz de zati konutumuzda olduğu için Türk spor topluluğundan ve Beşiktaş’tan özür diledik. Bu bizim mesken sahibi olmamızdan ötürü, topluluğumuzdan gelen yansılara karşın yapmamız gerekendi. Bir kişinin yaptığı hareketi neden 25 bin insan ödesin? Bu maçta taraftarımızı stada alamıyoruz. Başakşehir maçında da blok cezasından ötürü birçok taraftarımızı alamayacağız. Başakşehir maçında bu müsabakaya katılan öğrenciler ile okullardaki öğrencileri velileriyle birlikte davet edeceğiz. Biz misyona geldiğimizden beri sportif muvaffakiyetle birlikte toplumsal sorumluluk projelerine de ehemmiyet veriyoruz. Kan bağışı kampanyamız da olacak. Buna katılanlara ikramlar vereceğiz. Bu projelerin mana bulması için futbol ekibinin âlâ yerlerde olması lazım, biz grubumuza da güveniyoruz. Başlangıçlar sıkıntı olabilir ancak bilakis döner.”

Faruk Koca, son olarak yaptıkları transferlere güvendiklerini de lisana getirerek, “Camiamız emin olsun ki bizim sorunlu ve berbat futbolcumuz yok. Takımımız alternatifli ve düzgün. Transferlerin maliyeti oldu. Ankaragücü topluluğundan fedakarlık bekliyoruz. Ankara, kadrosunu sahiplensin. Yeni yapılan 19 Mayıs Stadı’nda 40 bin kombine satmak istiyoruz. Grubun mali külfetini karşılayacak bedelde kombineler olacak. Şimdiden çalışmalara başladık.” diyerek kelamlarını tamamladı.

(AA)