Geçersiz araç kiralama sitelerine operasyon: 4 tutuklama

İzmir’de, kurumsal araç kiralama şirketlerinin internet sitelerini kopyalayarak 240 kişiyi dolandıran 9 kuşkulu, eş vakitli operasyonlarla gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerden 4’ü tutuklanırken, 5 kuşkulu ise isimli denetim kaidesiyle özgür bırakıldı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Siber Cürümlerle Çaba Şube Müdürlüğü grupları, kurumsal araç kiralama firmalarına ilişkin internet sitelerini kopyalayarak çok sayıda vatandaşın dolandırıldığı tarafında bilgi aldı.

Kurumsal araç kiralama firmalarına ilişkin internet sitelerinin benzerilerini hazırladıkları ve bu siteler üzerinden araç kiralama fiyatı alarak dolandırıcılık olayına karıştıkları ve 240 kişiyi dolandırdıkları tespit edilen şüphelileri yakalamak için çalışma başlatıldı. Adresleri belirlenen 9 kuşkulu, eş vakitli gerçekleştirilen operasyonlar ile gözaltına alındı.
Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen 9 şüpheliden 4’ü çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 5 kuşkulu ise isimli denetim kuralıyla hür bırakıldı.

KAYNAK: İHA