Gelin ve damat düğüne katılacaklardan giriş fiyatı istedi

İngiliz bir çiftin düğünlerine katılacak davetlilerden giriş fiyatı talep ettiği ortaya çıkınca toplumsal medyada gündem oldu.

İngiliz bir çift, düğünlerine sayılı gün kala, davetlilerden para isteyince gündem oldu. Evvel Reddit’te ortaya çıkan daha sonra da toplumsal medyada paylaşım rekorları kıran düğünde çift, konuklarından giriş fiyatı olarak 10 dolar ödemelerini istedi. (yaklaşık 182 TL)

Ancak gelin ve damatın bu talebi konuklar ortasında pek güzel karşılanmadı. Damadın kız kardeşi, düğünde konuklardan para istenmesine ateş püskürürken kardeşini ve müstakbel gelinlerini maksat aldı.

Olayın toplumsal medyada gündem olması üzerine 23 yaşında ismi açıklanmayan damat Reddit’ten açıklama yaptı. Eşiyle birlikte özel bir görünüm eşliğinde kanyonda evlenmek istediklerini söyleyen damat, buranın giriş fiyatı olduğunu konuklardan yalnızca bunu talep ettiklerini söyledi. Ayrıyeten gelirken yanlarında sandalye de getirmeleri istendi.

‘NEDEN BU KADAR SORUN OLDU ANLAMADIM’

Damat, “Çok para harcamak istemedik ve düğünümüzün özel olmasını istedik. Yalnızca yakın arkadaşlarımızın ve ailelerimizin orada olmasını istiyoruz. Bu yüzden onlardan yalnızca giriş fiyatı talep ettik. Fazla bir şey değil. Bu neden bu kadar sorun oldu anlayamıyorum.” dedi.

Ancak damadın bu açıklamaları da kâfi olmadı. Toplumsal medyadan birçok kişi ikili reaksiyon gösterirken, bir kullanıcı, “Hangisi daha makus bilmiyorum. 10$ giriş fiyatı mi yoksa düğüne giderken kendi sandalyenizi de taşımanız mı.” dedi.

Bir oburu şöyle yorum yaptı: “Bu kanyonun düğün yeri olmadığı açık. En azından insanların giriş fiyatını ödeyebilirsin.”