İzmir’de sağanak yağış ve fırtına ortalığı savaş alanına çevirdi

İzmir’de gün içerisinde bir anda başlayan sağanak ve fırtına, hayatı olumsuz etkiledi. Kent merkezi olmak üzere Aliağa, Dikili ve Bergama ilçelerinde etkili olan sağanak ve fırtına hayatı kısa sürede felç ederken, birçok noktada ağaçlar ve direkler devrildi.

Araçların üzerine devrilen ağaçlar nedeniyle maddi hasarlar meydana gelirken, kuvvetli rüzgara plajlarda yakalanan vatandaşlar da, apar topar eşyalarını toplayarak güvenli bir yere geçti.

Trafikte bulunan vatandaşlar ise şiddetli rüzgar nedeniyle zor anlar yaşadı.

Cami minaresi fırtınaya dayanamadı

Etkili olan fırtına ortalığı adata savaş alanına çevirirken, Kemalpaşa ilçesinde bulunan Kuyucak Camisi’nin minaresi kuvvetli fırtınaya dayanamayarak yıkıldı. Ayrıca, birçok evin çatısı da kuvvetli rüzgar nedeniyle yerinden sökülürken, toz fırtınası nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Denizde zor anlar yaşadılar
Öte yandan, olumsuz hava ve deniz koşulları nedeniyle İzmir Körfezi’nde sefer düzenleyen arabalı vapurdan bir vatandaşın çekmiş olduğu görüntüde denizde meydana gelen kuvvetli rüzgar ve lodosun etkisi görülürken, bir başka tekneden çekilen görüntülerde ise vatandaşların denizde yaşadığı zor anlar görülüyor.

İLGİLİ HABER

Edremitte fırtına, dolu ve yağmur hayati felç etti Edremit’te fırtına, dolu ve yağmur hayati felç etti

İLGİLİ HABER

Denizde aniden başlayan fırtınada can pazarı Denizde aniden başlayan fırtınada can pazarı

İLGİLİ HABER

Fırtına ağaçları devirdi, enerji nakil hatları kopunca yangın çıktı Fırtına ağaçları devirdi, enerji nakil hatları kopunca yangın çıktı

İLGİLİ HABER

İzmire fırtına bir anda geldi, ortalığı yıktı geçti İzmir’e fırtına bir anda geldi, ortalığı yıktı geçti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir