Kablosuz şarjda dünya rekoru kırdı

4.000 mAh pil ile değiştirilmiş bir M11 Pro’da yeni Hyper Charge teknolojisini kullanan Xiaomi, cihazlarını dakika 23 saniyede yüzde 0’dan yüzde 50’ye ve 200W kablolu üzerinden sadece 8 dakikada tam şarja getirdiğini söylüyor. 120W kablosuz gösteriminde, yarı kapasiteye ulaşması 7 dakika ve yüzde 100’e ulaşması 15 dakika sürüyor.

Çinli blogcular, teknoloji hakkında bilgi verdi ve bunun bir GaN şarj cihazı ve yeni bir çift bobinli kablosuz şarj cihazı kullanılarak yapıldığını söyledi. Değiştirilen telefonun kendisi 10C grafen pil kullanıyor. Yine de çok heyecanlanmadan önce, Xiaomi Hyper Charge teknolojisinin ne zaman seri üretime geçeceği konusunda henüz bir bilgi yok. Bu, Xiaomi’nin dünya çapındaki şarj hızlarını ilk kez lanse etmesi değil. Şirket ayrıca daha önce Mi 10 Pro’nun değiştirilmiş bir versiyonunu 80W üzerinden 19 dakikada kablosuz olarak şarj edebileceğini açıklamıştı.

Geride bırakılmaması gereken Xiaomi’nin rakipleri de şarj konusundaki ustalıklarını sergilediler: Vivo, 120W hızlı şarj cihazının 4.000 mAh pil ile bir oyun telefonunu 15 dakikada tamamen şarj ettiğini gösterdi. Hızlı şarj teknolojisini OnePlus’a lisanslayan Oppo, 125W sistemle 20 dakikada ve 65W kablosuz AirVOOC teknolojisiyle 30 dakikada 4.000 mAh şarj etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir