Küçük Bir Test: Birkaç Saniye Başparmağınıza Üfleyin! Neler Olacağını Öğrenince Çok Şaşıracaksınız!

Vücudumuz hakikaten çok garip. Yaptığınız ve hissettiğiniz her şey beyniniz ve sinirlerinizle irtibatlı olarak gerçekleşir. Her ağrı, yemeğinizden bir lokma yemek, düşünmek, koşmak… Beynimiz olmasaydı bir zerzevat üzere olabilirdik.

VÜDUNUZDAKİ AĞRILAR

Grip yahut soğuk algınlığına yakalandığınızda, tüm bedeniniz ağrır. Eklemleriniz ve kaslarınız ağrıyor buna bağlı bedeninizin hastalıkla savaşmaya çalışmasının bir sonucu olarak ateşiniz var. Bunun nedeni, bedeninizdeki her şeyin hudut sistemi aracılığıyla birbirine bağlı olmasıdır. Bir ağrı, bedeninizdeki öbür her türlü, görünüşte temassız şeyleri etkileyebilir.

GERGİNLİK

Bu durum, örneğin büyük bir küme insan için bir sunum yapmanız gerektiğinde yahut bir sınavınız olduğu için gergin hissetmek kelam konusu olduğunda bile ortaya çıkarabilir. Midenizdeki gergin kelebekler denetimi ele alıyor ve tek düşünebildiğiniz onlar! Rahatlamak ve sonlarınızı yok etmek için kusursuz bir formül, başparmağınıza birkaç saniye üflemektir. Bunu yaparak nefesinizi düzenlersiniz ve bedeniniz kalp atışınızı otomatik olarak denetim eder ve rahatlamınıza yardımcı olur.

Bu sayede bir defa daha, bedenimiz her açıdan şaşırtan olduğunu kanıtlıyor. Bir dahaki sefere gergin hissettiğinde, bu sistemi deneyerbilirsin. Bu numara sayesinde sakinleşme imkanına sahip olabileceksin.