Marko Arnautovic’te Beşiktaş’a dev rakip!

Serie A takımı Bologna’nın golcüsü Marko Arnautovic’in talipleri artmaya devam ediyor. Arnavut asıllı Avusturyalı yıldızın transferi için büyük bir mesai harcayan Beşiktaş’a, Serie A’dan dişli bir rakip çıktı. Juventus, geçen dönem İtalya’da 15 gol atan 33 yaşındaki futbolcuyu radarına aldı.

Beşiktaş Yönetimi, uzun müddettir temas halinde bulundukları Wout Weghorst’tan beklenen geri dönüşü bir türlü alamaması sonrasında listesindeki alternatif isimlere yönelmişti. İtalya Serie A takımlarından Bologna forması giyen Marko Arnautovic için düğmeye basan ve temaslarda kıymetli etap kaydeden siyah-beyazlılara, İtalya Serie A’dan haber geldi.

Juventus, geçen dönem Bologna formasıyla 34 maça çıkıp 15 gol ve 1 asistlik performans sergileyen Avusturyalı forvet için devreye girdi. Bologna’dan 3.5 milyon Euro kazanan 33 yaşındaki futbolcu için Juventus’la yarış halinde olan Kara Kartal, mali olarak tüm kurallarını zorlayacak. Aksi halde listedeki öteki isimler üzerine yoğunlaşılacak.

Weghorst’a rest çekilmişti

Beşiktaş Başkanı Ahmet Parıltı Çebi, hafta başındaki sponsorluk muahedesi merasiminde forvet transferiyle ilgili olarak, “Weghorst’tan şimdi olumlu karşılık alamadık fakat ekonomik olarak el sıkıştık. Yalnızca ailevi süreci ve kendisinin de beklediği teklifler var. Kendisine Ceyhun Karı vasıtasıyla bu saatten sonra hür olduğu ve Beşiktaş’ın öbür oyuncularla da ilgilendiğini söylediğimizi belirtmek istiyorum” diyerek Weghorst’a net ileti göndermişti. Lider, evvelki gün Kulüpler Birliği toplantısı sonrasında, “Haris Seferovic ve Marko Arnautovic gündemimizde olan forvet adaylarından ikisi. İki futbolcu için de teşebbüslerimiz var” diyerek Hollandalı futbolcuya resti çekmişti.