Şehit annesi istedi köyüne baz istasyonu kuruldu

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesine bağlı Başpınar köyü nüfusuna kayıtlı Piyade Kontratlı Er Selman Güler’in köyüne annesi Ayfer Güler’in talebi üzerine Vali Kamuran Taşbilek’in teşebbüsleriyle baz istasyonu kuruldu.

Şehidin annesi Ayfer Güler’in geçtiğimiz haftalarda oğlu için okutulan mevlidin akabinde köylerinde telefon çekmediğini söylemesi üzerine harekete geçen Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve cep telefonu operatörleriyle irtibata geçerek Başpınar köyüne baz istasyonu kurulması için teşebbüslerde bulundu.
Gerekli çalışmaların yapılmasının akabinde şehidin Başpınar köyündeki meskenini eşi Sibel Taşbilek’le ziyaret eden Vali Kamuran Taşbilek, anne Ayfer Güler’e cep telefonu ikram ederek telefonun çekip çekmediğini şahsen denetim etti. Şehit annesi Ayfer Güler, isteklerini süratlice yerine getiren Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’e teşekkürlerini iletti.

“ANNEMİZE ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIMIZI, MEŞAKKATLERİNİ ÇÖZECEĞİMİZİ SÖYLEMİŞTİK”

Ayfer Güler’in kendilerinden talebini acilen yerine getirdiklerini belirten Vali Taşbilek, “Şehidimizin mevlidinde annemizi tekrar ziyaret ettiğimizde annemiz cep telefonlarının çekmediğini bize beyan etmişti. Biz de o beyan üzerine çabucak annemize elimizden geleni yapacağımızı, kahırlarını çözme noktasında uğraş edeceğimizi söylemiştik. Gerekli görüşmeleri yaptık, sağ olsunlar Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız sayın Adil Karaismailoğlu başta olmak üzere herkes sıkıntıyı çok sahiplenerek, çok süratli bir biçimde hareket ederek şehidimizin annesi, Ayfer annemizin bizden talebini acilen yerine getirdiler. Hem telefon sınırlarının bu noktada çekmesini sağladılar hem de bugün annemize de bir armağanda bulunmak istediler. O hediyeyi de geldik bir arada verdik” dedi.

KAYNAK: İHA