Shiba Inu Merakla Beklenen Tarihi Sonunda Duyurdu!

Shiba Inu (SHIB) için önemli bir gelişme yaşandı. Shibarium’un herkese açık beta duyurusu, resmi Twitter hesabı aracılığıyla birkaç saat önce yapıldı. Shiba Inu geliştiricileri kısa bir süre önce, çok beklenen Shibarium Blockchain’inin, layer 2 ağı için beta sürümünü bu hafta yayınlayacağını söyledi. İşte detaylar…

Shiba Inu yatırımcıları için Shibarium heyecanı başladı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere layer-2 çözümü Shibarium için beta duyurusu yapıldı. Herkese açık olan beta sürümü, Shibarium için oldukça önemli bir kilometre taşı. Zira bu yılın başından beri piyasaya sürüleceği tahmin ediliyordu. Teknoloji, daha hızlı ve daha ucuz işlemler, daha iyi ölçeklenebilirlik ve gelişmiş güvenlik dahil olmak üzere Shiba Inu ekosistemine bir dizi avantaj sunan bir layer 2 çözümüdür.

Yapılan açıklamaya göre gerekli tüm detayları içeren Shibarium belgelerinin önümüzdeki günlerde yayınlanması bekleniyor. Bu arada kesin bir tarih henüz açıklanmadı, tarih olarak şimdiye kadar sadece “bu hafta” belirlendi. Bir beta test ağı, gerçek dünyadaki işleyişi taklit eden bir Blockchain’dir. Layer-2, ölçekleme ve verilerle tıkanıklıkları azaltmak adına layer-1’lerin üzerine inşa edilmiş bir dizi zincir dışı (off-chain) çözümü (ayrı Blockchain’leri) ifade eder. Bunlar, çoklu zincir dışı işlemleri tek bir layer-1 işleminde bir araya getirerek veri yükünü ve ücretlerini azaltmaya yardımcı olur.

Daha önce de bildirdiğimiz gibi, Shiba Inu geliştiricileri, Shibarium’un merkezi olmayan uygulamalar (dapp’ler) için ucuz bir platform olarak kullanılması dışında, özellikle NFT sektörünün önümüzdeki yıllarda ısınması beklendiğinden, Shibarium’un metaverse ve oyun uygulamalarına odaklanacağını söyledi. Birçoğuna göre lansman, önceki boğa piyasasında Shiba Inu temalı bir meme coin olarak oluşturulan ve o zamandan beri kendi Blockchain ağı ve dApp ekosistemi ile kendisini ciddi bir proje olarak konumlandırmaya çalışan Shiba Inu için güçlü temellere katkıda bulunabilir.

SHIB ve ekosistem tokenları sıçrama yaşadı

Bu arada, Shiba Inu ekosistem tokenları, beta sürümünün lansmanının onaylanmasının ardından Çarşamba günü sıçradı. Veriler, Bone ShibaSwap’ın (BONE) yüzde 11’lik bir yükseliş ile 1.39 dolardan 1.75 dolara yükseldiğine şahitlik etti. Doge Killer (LEASH) ise son 24 saatte yüzde 6.8 arttı ve 486 dolardan 554 dolara kadar yükseldi. Veriler, kazanımların büyük kısmının bugün erken saatlerinde geldiğini gösteriyor. Bu tokenların her ikisi de Shibarium ekosisteminde kapsamlı bir şekilde yer almakta.  İkisinin de grafiklerini aşağıdaki şekilde görebilirsiniz:

Ancak Shiba Inu’nun yerel SHIB tokenı, diğerlerinden farklı olarak, yüzde 3 oranında değer kaybı yaşadı. Coin, Shibarium beklentisi ile selloff (satış) yemiş olabilir. SHIB, 0.0000111 dolardan 0.0000108 dolara geriledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir