Uğur Şahin’den Dünyayı Korkutan Açıklama: Koronavi…

BioNTech’in CEO’su Uğur Şahin ilginç bir açıklamada bulundu. Tüm dünyayı korkutan bu açıklamaya göre dikkat edilmediği takdirde bazı bölgelerin dördüncü dalgayla karşılaşabileceği uyarında bulundu.

BioNTech’in CEO’su Uğur Şahin koronavirüs salgının seyriyle ilgili yeni bir açıklamayla tüm dünyayı korkutan uyarılarda bulundu. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla ilgili çarpıcı uyarılarda bulunan Şahin, “Eğer dikkatli olunmazsa bazı bölgeler dördüncü dalgayla karşı karşıya kalabilir.” diyerek hemen önlem alınması gerektiği konusuna dikkat çekti. 

ABD’de haftalık olarak çıkan haber dergisi olan Barron’s’un Investing in Tech’in konferansına katılan BioNTech’in CEO’su Uğur Şahin koronavirüs salgınının seyriyle ilgili olarak çok dikkat çeken çarpıcı açıklamalarda bulundu. Pandeminin seyriyle ilgili dikkatli olunması vurgusu yapan Şahin, “Koronavirüs yeniden canlanabilir.” ifadelerini kullandı.

DÖRDÜNCÜ DALGA UYARISI

İngiltere’de delta varyantı vaka sayısı artışlarına dikkat çeken Uğur Şahin, “Nüfusun neredeyse yüzde elli aşılanmasına rağmen vakalar artıyor. Eğer dikkatli olunmazsa bazı bölgeler dördüncü dalgayla karşı karşıya kalabilir.” dedi.

AŞININ ETKİNLİĞİ

Koronavirüs verilerinin izlenmesinin önemine değinen Şahin, “Eğer düşüş varsa sorun yok demektir. Ancak yükseliş varsa bir sonraki dalga geliyor demektir.” uyarısında bulundu.

Şahin son olarak aşıların etkinliğiyle ilgili, “İki doz aşılamadan 6 ay sonra antikor seviyesinin düştüğünü gözlemledik. Bu anlamda aşılamadan 6-9 ay sonra takviye aşılara ihtiyaç olabilir. Fakat bu konuda karar hükümetlere aittir.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir