Ulusal golfçü Mehmet Kazan Çekya’da şampiyon oldu

Avrupa Engelliler Golf Birliği’nin (EDGA) organize ettiği Czech Disabled Golf Masters 2022’de ulusal golfçü Mehmet Kazan şampiyon oldu..

Çekya’da düzenlenen Czech Disabled Golf Masters turnuvasına Çekya, Slovakya, Belçika, Hollanda, Danimarka, Almanya, İtalya, Slovenya, Avusturya, Dominik Cumhuriyeti ve ülkemizden toplam 67 atlet alana çıktı.

Organizasyonda, TGF Genel Sekreter Yardımcısı Ufuk Birdal Alvaç önderliğinde; Türkiye’yi, Engelli Golf Ulusal Kadrosu atletlerinden Ahmet Özyazıcı ve Mehmet Kazan temsil etti.
Oynanan karşılaşmaların final raundunun sonunda Mehmet Kazan, gayret ettiği gross strokeplay 1 kategorisinde toplamda 147 (+1) gross skor oynadı. Hollandalı golfçü Daphne Van Houten da tıpkı skora ulaşınca ortalarında play off maçı yapıldı. 5 defa tekrarlanan play off çukuru sonunda rakibini geride bırakan Kazan, Czech Disabled Golf Masters 2022’nin şampiyonu oldu. Kazan, uğraş ettiği nett strokeplay 1 kategorisinde toplamda 143 net skorla oynayarak bu kategoride de birincilik kupası elde etti. Ayrıyeten, Best Leg Men kategorisinde de birinci olarak toplamda dört kupayla Türkiye’yi Avrupa’da en düzgün formda temsil etti.

Milli atlet Ahmet Özyazıcı ise uğraş ettiği gross strokeplay 3 kategorisinde toplamda 175 (+31) gross skorla ikinci oldu. Özyazıcı, net strokeplay 3 kategorisinde de toplamda 143 net skorla yeniden ikinci olarak, elde ettiği bu başarılarla iki kupayla turnuvayı tamamladı.