Valencia’ya imza atan Cenk Özkaçar’dan iddialı sözler

Valencia’ya imza atan milli futbolcu Cenk Özkaçar, kulübün resmi internet sitesine konuştu. İspanya’ya gelmesindeki temel nedenlerden birinin İtalyan teknik direktör Gennaro Gattuso’ya duyduğu özel sevgi olduğunu söyledi.

Valencia mükemmel bir şehir, büyük bir tarihi olan kulüp inanılmaz, taraftar harika.” diyen Cenk, “Buraya gelişimdeki diğer bir neden ise teknik direktör Gattuso’ya duyduğum özel sevgi. Bu gerçekten önemli oldu. Onunla çalışmak için çok heyecanlıyım ve bu meydan okumaya kendimi gerçekten hazır hissediyorum” açıklamasında bulundu.

Cenk, “Bu inanılmaz kulüpte olduğum için çok heyecanlı ve mutluyum. Buraya uyum sürecimin çok kolay olacağına inanıyorum. Herkes Valencia taraftarının farklı olduğunu biliyor, dünyanın en iyisi. Onları tanımak, onların karşısında oynamak için sabırsızlanıyorum. Takıma destekleri çok büyük.” dedi. Valencia’ya 1 sezonluk kiralık olarak geldiğini ancak daha uzun süre kalmak istediğini aktaran Cenk, “Bu kulüp için her şeyimi vereceğime herkes emin olsun. Her antrenmanda ve her maçta neler yapabileceğimi göstereceğim” şeklinde konuştu.

‘TÜRK’ÜM YANİ SAHADA AGRESİF OYNARIM’

Defansta çok agresif bir oyun stiliyle oynadığını, fiziki olarak güçlü ve topla oynamayı seven bir futbolcu olduğunu kaydeden 21 yaşındaki milli futbolcu, “Türk’üm, yani sahada agresif oynarım.” ifadesini kullandı.

Erkek kardeşinin Erasmus öğrenci değiş-tokuş programıyla geçen yıllarda Valencia’ya geldiğini, kendisinin o dönem evde olduğunu anlatan Cenk, şöyle devam etti: “Şimdi ben buradayım, o evde. Şehri tanıyor ve bana buranın dünyanın en güzel kenti olduğunu söyledi. Valensiya’ya gelmeyi çok arzuluyordum. İki gündür buradayım ve söylenenlerin doğru olduğunu hemen gördüm.”

İspanyol basını ekonomik sorunları olan ve finansal fair-play kurallarından dolayı büyük transfer yapamayan Valencia’nın Cenk’in kiralama bedeli olarak Olimpik Lyon kulübüne 500 bin euro verdiğini, Türk futbolcunun satın alma opsiyonunun sezon sonunda kullanılması halinde bonservis bedelinin 5 milyon euro olacağını yazdı.