6 ilde terör operasyonu: 63 hedef imha edildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, BTÖ mensubu teröristlere yönelik düzenlenen Kahramanlar-30 operasyonları hakkında paylaşım yaptı.

Bakan Yerlikaya 6 ilde 63 hedefin imha edildiğini belirterek, “Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu teröristlerin kırsalda kış aylarında eylem yapmak amacıyla mağara ve sığınaklara sakladıkları çeşitli silah, mühimmat ve patlayıcıların yok edilmesine yönelik gerçekleştirilen ‘KAHRAMANLAR-30’ operasyonlarında; 6 ilde 63 mağara, sığınak ve depo imha edildi” ifadelerini kullandı.

ÇOK SAYIDA SİLAH VE MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Bakan Yerlikaya, çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiğini açıklayarak, “Teröristlerin inlerini bir bir başlarına yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz. Şırnak, Siirt, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Muş ve Tunceli’de J-SİHA ile birlikte ATAK helikopterlerinin de yer aldığı Kahramanlar-30 operasyonlarında; 1 adet Keskin Nişancı Tüfeği, 4 adet AK-47 piyade tüfeği, 1 adet G-3 piyade tüfeği, 1 adet PKM Makinalı Tüfek, 16 adet el bombası 6 adet Bomba Atar ve mühimmatı, 8 adet anti-tank ve anti-personel mühimmatı, 155 milimetrelik OBÜS Top Mühimmatı, 31 adet Mayın/EYP ile patlayıcı madde, 120 kilogram amonyum nitrat (EYP yapımında kullanılan) 3 bin 795 adet mühimmat, (7,62 milimetre, 5.56 milimetre, 12,7 çap ve ebatlarındaki ağır silah mühimmatları) 3 adet dürbün, 6 adet telsiz, 362 adet pil, 30 adet tüp ve Çok sayıda mutfak, gıda, sağlık ve yaşam malzemeleri ele geçirilmiştir” ifadelerine yer verdi.

TERÖRLE MÜCADELEDE KARARLILIK VURGUSU

Bakan Yerlikaya, terörle mücadelede kararlılık vurgusu yaparak, “Terör örgütünün kış aylarında lojistik amaçlı kullanmak ve eylem yapmak için hazırladığı sığınaklar tek tek tespit edilip imha edildi. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx