AK Parti ve MHP’liler tartıştı: Seçim öncesi muhtarlara 5’er bin lira dağıtılmış

ELAZIĞ – Elazığ İl Özel İdaresi haziran ayı meclis toplantısında seçim öncesinde köy muhtarlarına ‘yardım’ adı altında verilen 5’er bin lira, AK Parti ve MHP’li üyeler arasında tartışmaya neden oldu. Meclis toplantısında gündem dışı söz alan MHP Grup Başkanvekili Osman Dilek, İl Genel Meclisi üyelerine haber verilmeden AK Partili meclis üyelerinin kararıyla merkez ve ilçe köy muhtarlarına il özel idaresi tarafından 5’er bin lira verildiğini söyledi.

MHP’Lİ ÜYE: YARDIMLAR ADALETLİ YAPILSIN

Köylere yapılan yardımlara karşı olmadıklarını ama yardımların adaletli yapılması gerektiğini söyleyen Dilek, “Köyleri ayırt edemezsiniz, muhtarları ayırt edemezsin” dedi. “Köylere yardım yapılıyorsa adaletli yapılsın” diyen Dilek, “Bazı muhtarlar telefonla aranıp, ‘Size 5 bin lira yardım çıkarttık, gidin alın’ denilmiş. Bu paraların verilmesine itiraz etmiyoruz ama adaletli olsun biraz. Listeye 65 köy yazılmış ama kimsenin haberi yok, bu köylerin gerçekten ihtiyacı varsa hiç itirazım yok. Birçok muhtardan bize ‘İhtiyacı olmayan köye yardım yapıldı’ diye tepki geliyor. Bu doğru bir şey değil” diye konuştu.

AK PARTİLİ ÜYE, ‘SEÇİM ÇALIŞMASI YAPIYORUZ, 3 KÖYE ACİLEN PARA ÇIKARSA MEMNUN OLURUM’ DEMİŞ

Yapılan para dağıtımında bir art niyet olmadığını belirten AK Partili meclis üyesi Suphi Özay ise, “Fatura bize kesilmesin” dedi. Seçim çalışması yapılırken AK Partili meclis üyesi Fethi Ahmet Beşiktaş’ın kendilerini aradığını ve ‘Şu anda biz sayın vekilimizle köy çalışması yapıyoruz, 3 köye acilen para çıkarsa memnun olurum’ dediğini söyleyen Özay, şöyle konuştu: “‘Tamam’ dedim. Bir ihtiyaç varsa bu tabii ki bize gelirse biz bunu karşılarız. Burada bir art niyet yok. Bu arkadaşlarımız merkezde 44 köye para yardımı yazmışlar, biz onların samimiyetine güvenerek bu listeyi onayladık. Art niyet olsaydı bunların hepsini çizer yeniden liste düzenlerdik” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir