Aylin Aslım, Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi’nde

Şarkıcı ve şarkı yazarı Aylin Aslım, Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi’nde müzik yazarı ve şair Deniz Durukan’ın konuğu olacak. Söyleşide, müziğe, müzisyenlere yönelik baskının artmasıyla Türkiye’de müzisyen olmanın, üstelik kadın müzisyen olmanın zorlukları da konuşulacak.

‘Ayağa Kalktım Her Şeye Rağmen’ adlı konuşma, 10 Ekim Salı 19:00’da gerçekleşecek.

AYLİN ASLIM KİMDİR?

Aylin Aslım, 1976’da Almanya’da doğdu. Pop rock- alternatif rock tarzında müzik yapan Aylin Aslım, 1994’te amatör olarak başladığı müzik hayatına, 1996’da Zeytin adlı rock grubunda yer alarak devam etti. 1998’de Süpersonik adıyla kendi grubunu kurdu. İlk müzik albümü Gel-Git 2000 yılında Power Records şirketinden çıktı. H2000, Creamfieds, Rockİstanbul gibi birçok büyük festivalde sahne aldı. Chumbawamba, GusGus, Lamb, Tindersticks, HIM, Placebo, Macy Gray gibi birçok usta müzisyen ve grupla aynı sahneyi paylaştı. 2005 yılında ikinci stüdyo albümü ‘Gülyabani’yi, 2009’da ‘Canını Seven Kaçsın’ı, 2013’te ‘Zümrüdüanka’yı çıkardı.

Aynı zamanda bazı dizi ve sinema filmlerinde de oyuncu olarak yer alan Aylin Aslım, 2004 yılında Fatih Akın’ın “Duvara Karşı” filminde ‘Senin Gibi’ adlı şarkıyı, 2005’te Teoman’ın “Balans ve Manevra” filminin müziği ‘Bazı Yalanlar’ı ve Kutluğ Ataman’ın “İki Genç Kız” adlı filmindeki ‘Keşke’ şarkısını da seslendirdi. Murathan Mungan’ın Söz Vermiş Şarkılar albümündeki ‘Kimdi Giden Kimdi Kalan’ şarkısını, Onno Tunç Şarkıları albümündeki ‘Bir Çocuk Sevdim’i, Güldünya Şarkıları albümünde Nilüfer’in ‘Karar Verdim’ adlı şarkısını yeniden yorumlayan Aylin Aslım, birçok tekli çalışmasının yanı sıra Hayko Cepkin, Şebnem Ferah, Oğun Sanlısoy, Doğan Duru, Bulutsuzluk Özlemi, Badem gibi müzisyen ve gruplarla düet yaptı.

Aylin Aslım’ın ‘Senin Gibi’ şarkısı Yunan müzisyen Teresa tarafından coverlandı. Mert Yücel’le 2004 yılında yaptıkları ‘Dreamer’ adlı İngilizce tekli, İngiltere listelerinde üçüncü sıraya, ABD’de birinci sıraya yükseldi. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx