Beşiktaş’ta Afrika Uluslar Kupası kabusu!

İlk 11’in değişilmez isimlerinden Masuaku ve Colley’in yanı sıra Amartey’in de Afrika Uluslar Kupası’na gitmesi ve birçok maçı kaçıracak olmaları defans hattının adeta çökmesine yol açtı. Kasımpaşa ile cuma günü oynanacak maç öncesi savunma alarm verirken, sakatlığı düzelen Tayyip Talha’nın da yüzde 100 hazır olmaması teknik heyeti düşündürüyor.

Kartal’da ve sağ ve sol bek pozisyonlarında ciddi sıkıntı yaşanıyor. Rosier’in kadro dışı olması nedeniyle Onur dışında sağ bek yok. Masuaku’nun yokluğunda Umut Meraş’ın da sakat olması sol bek konusunda teknik heyeti bir hayli zorluyor.

SEMİH KILIÇSOY’LA 2028’E KADAR

Beşiktaş, 2021 yılından bu yana siyah-beyazlı formayı terleten Semih Kılıçsoy’un sözleşmesini 2027-28 sezonu sonuna kadar uzattı. Genç futbolcu, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde, Futbol Takımları Genel Koordinatörü Samet Aybaba’nın katılımıyla yeni mukaveleyi imzaladı.

Kılıçsoy’a yeni dönemde başarılar dileyen Aybaba, “Genç futbolcumuzla sözleşmemizi 2028 yılında kadar uzattık. Onlar bizim bugünümüz, yarınımız, geleceğimiz. Gençlerimize çok değer veriyoruz. Semih’ten beklentimiz yüksek. Örnek bir futbolcu olsun, çok çalışsın ve disiplinli olsun. Altyapıyla ilgili düşüncelerimizin ne kadar haklı olduğunu herkese göstersin” diye konuştu. Semih Kılıçsoy da “Başkanımız Hasan Arat’a ve Samet Aybaba’ya çok teşekkür ediyorum. Çok mutluyum ve gururluyum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx