Binance, SHIB, TUSD ve Bu 5 Altcoin’de Sıcak Gelişmeler Var!

Binance, yeni coin madenciliği programının 44. projesini başlattı. Manta Network, yerel hizmet ve yönetişim tokenı MANTA’nın token ekonomisini yayınladı. Önde gelen stablecoin TUSD dolar pegini kaybetti. Ve daha fazlası!

Binance, MANTA, TUSD ve bu 5 altcoin’de sıcak gelişmeler var…

Binance, 44. launchpool projesini başlattı: Manta Network

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, yeni coin madenciliği programının 44. projesini başlattı. Böylece, kullanıcıların BNB ve FDUSD kullanarak Manta (MANTA) madenciliği yapmasına olanak tanıdı. Binance kullanıcıları, 16 Ocak 2024 saat 08:00’den itibaren MANTA ödüllerini almak için Launchpad web sitesindeki MANTA madencilik havuzuna BNB ve FDUSD yatırabilir. Madencilik dönemi iki gün sürecek. Madencilik faaliyeti başlamadan önce Binance, yaklaşık beş saat içinde güncelleme yapacak.

Bu arada Binance, Manta’yı (MANTA) 18 Ocak 2024 saat 18:00’de listeleyecek. Buna göre, tohum etiketi alım satım kurallarını izleyerek MANTA/BTC, MANTA/USDT, MANTA/BNB, MANTA/FDUSD ve MANTA/TRY için alım satım piyasalarını açacak. Daha önce Binance platformundan MA token almış olan kullanıcıların MA tokenları, Binance tarafından otomatik olarak 1:1 oranında MANTA tokenlarıyla değiştirilecek.

MANTA’nın token ekonomisi açıklandı

Manta Network, yerel hizmet ve yönetişim tokenı MANTA’nın token ekonomisini yayınladı. MANTA’nın toplam arzı 1 milyar olup, başlangıç arzı 251 milyon olacak. Her yıl, ağ güvenliğini korumak için toplam arzın %2’sini hisse senedi sahiplerine tahsis edecek. Buna ek olarak, toplam arzın %6,5’i New Paradigm’e (airdrop’un ikinci aşaması) tahsis edilecek. Tahsisin %13,5’i vakfın hazinesinde kalacak. Manta, %21,19’unu ise ekosisteme/topluluğa tahsis edecek. Geri kalan %10’unu ekip alacak. Son olarak Manta, %5,6’sını airdrop’un ilk aşamasına tahsis edecek

AIT Protocol, veri açıklama platformunun main-net’ini başlattı

Veri açıklamaları ve yapay zeka model eğitimi konusunda uzmanlaşmış bir Web3 veri platformu olan AIT Protocol, Veri Açıklama Platformu main-net’ini bugün başlattı. Main-net Blockchain teknolojisini kullanarak yapay zeka gelişimi için merkezi olmayan bir işgücü piyasası oluşturmayı amaçlayan proje için bir kilometre taşı. Veri Açıklama Platformu, kullanıcıların soruları yanıtlayacak. Ayrıca, verileri doğrulayacak. Bu da yapay zeka modellerini eğitmelerine olanak tanıyan AIT Protocol’ün temel bir özelliği. Kullanıcıların, katkıları için protokolün yerel tokeni olan AIT ödülleri kazanması mümkün.

HYTOPIA, HYCHAIN node operasyonunu Şubat veya Mart’ta başlatacak

Bir metaverse platformu olan HYTOPIA resmi olarak bir genişleme güncellemesi duyurdu. Bu güncelleme, ortak oyunları ekosistemine entegre etmeye yarayacak. Ayrıca, oyunların eksiksiz bir TOPIA/USDC fiyat piyasası başlatmasına izin verecek. Dahası, kendi özel tokenlerini kullanarak ticareti desteklemesine olanak tanıyacak.

HYTOPIA, projenin son XAI node satışından ilham aldığını açıkladı. Ayrıca, bu yıl Şubat veya Mart aylarında kendi node’unu çalıştırmasının beklendiğini belirtti. Ayrıca HYCHAIN node satışları gerçekleştirecek. Bu, yalnızca ağ güvenliğini güçlendirecek ve yeni kurulan oyun departmanı için finansman sağlayacak. Node operatörleri TOPIA token tahsisi ve sıralayıcı ücret ödüllerinin belirli bir yüzdesini alacaklar. Buna ek olarak HYTOPIA, Polygon’un Edge teknolojisinden Arbitrum’un Anytrust teknolojisine geçeceğini açıkladı.

Metis’in toplam bloke tutarı yeni bir tarihi rekor kırdı.

Bir Ethereum Katman-2 ağı olan Metis’teki toplam kilitli varlık miktarının son yedi günde %51,93 artışla 1 milyar dolara ulaştı. Bu da tarihi bir zirveyi işaret ediyor. Ayrıca, Ethereum L2 kilitleme hacminde Arbitrum One (11 milyar dolar) ve OP Mainnet’in (6,06 milyar dolar) ardından üçüncü sırada yer aldığını ortaya koyuyor.

TrueUSD (TUSD) dolar pegini kaybetti

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, öde gelen stablecoin TrueUSD (TUSD) dolar sabitini kaybetti. TUSD, bağımsız üçüncü taraf kurumlar tarafından canlı on-chain doğrulamalara sahip bir dijital varlı. ABD doları (USD) ile 1:1 oranında desteklenen bir stablecoin. Şimdiye kadar Binance ve Huobi gibi 100’den fazla alım satım platformunda listesinde yer alıyor. Ayrıca, Ethereum, TRON, Avalanche, BSC, Fantom ve Polygon dahil olmak üzere 12 ana akım halka açık Blockchain’de mevcut. Tron mucidi Justn Sun’ın da arkasında olduğu TUSD bugün dolar pegini kaybetti. Token, mevcut durumda 0,9907 dolardan işlem görüyordu.

TUSD günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Haftalık SHIB yakımları %11.618 arttı

SHIB yakım hızı geçen Pazartesi gününden bu yana ciddi oranda arttı. Shibburn, son yedi gün içinde Shiba Inu yakma oranında ciddi bir artış olduğunu gösteriyor. Bu arada, geçen haftanın ortasından bu yana, SHIB fiyatı, 0,00001006 dolar seviyesinin üzerine çıkma ve bir sıfır daha kaldırma girişimlerine rağmen %7,75 oranında düştü.

ProBit Global, LOVE token’i ekledi

Yakın zamanda yapılan bir güncellemeyle, önde gelen kripto borsası ProBit Global, Love.io protokolünün yerel token’ı olan LOVE’ı trade platformlarına dahil ettiğini duyurdu. Bu ittifak sayesinde ProBit Global, kripto paranın benimsenmesini artırmayı amaçlıyor. Ayrıca, Love.io’nun merkezi olmayan finans (DeFi) kurma vizyonunu teşvik etmeyi hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx