Bu 3 Boğa Altcoin Radarınızda Olmalı: Hedefler Belirlendi!

Geçtiğimiz hafta, altcoin piyasası Ekim ayında ulaştığı direnç seviyesini geri kazanmaya çalıştı. Bu süreçte Bitcoin 36.000 dolar sınırını aşmaya çalıştı, ancak bunu başaramadı. Bitcoin’in yukarı yönlü ivmesini sürdürememesi altcoin piyasasında bir gerilemeye yol açtı. Bununla birlikte, yatırımcılar önde gelen altcoinlerin fiyat düşüşlerinden faydalanmakta gecikmedi. Kripto analisti Shayan Chowdhury, önümüzdeki hafta yükseliş beklediği 3 altcoin için hedefleri belirliyor.

Bitcoin’in sürekli reddedilmesi altcoin’leri geri itiyor

Bitcoin’in gerilemesinin ardından altcoin piyasasına yapılan yatırım akışına rağmen, altcoin sezon endeksi hala zirvenin çok uzağında. Sonuç olarak, Kısa Vadeli Sahipler (STH’ler) her piyasa hareketini kâr alma şansı olarak değerlendiriyor. Şu anda, altcoin sezon endeksi en düşük noktasına yakın seyrediyor. Ayrıca, Bitcoin sezon endeksinin performansıyla işlem yapamıyor. Bu durum, yatırımcıların daha düşük fiyatlardan token satın almak için düşüşlere tepki olarak Bitcoin’lerini elden çıkarmasıyla bölünmüş bir piyasa tepkisine işaret ediyor.

Listenin ilk sırasında Binance Coin (BNB) var

BNB son günlerde 225 dolarlık kırılma noktasından toparlanarak boğaların bu seviyeyi agresif bir şekilde koruduğunu gösterdi. Sonuç olarak, altcoin şu anda yüksek alım talebi görüyor. Alıcılar 235 dolar direnç seviyesinin ötesine geçmeye çalışsa da, ayılar artan alım baskısını savunmaya devam ediyor. Bu hareket, BNB fiyatının bir süre için 225 ila 235 dolar aralığında konsolide olabileceğine işaret ediyor.

20 günlük EMA’nın tırmanması ve RSI seviyesinin katlanarak artmasıyla birlikte göstergeler, fiyatın düşmesinden ziyade daha kolay bir yükselişe işaret ediyor. Boğalar fiyatı 235 doları geçerse, 248 dolara ve muhtemelen 261 dolara kadar bir yükseliş mümkün. Ancak, ayılar BNB fiyatını aşağı çekmeyi ve 225 doların altında tutmayı başarırsa, eğilim kendi lehlerine döner.

Gözde altcoin Solana (SOL) da listede yer alıyor

Alıcılar düşüşleri savundukça Solana’nın fiyatı son birkaç gündür sert bir şekilde yükseliyor. Ancak, Solana 46 doların üzerine çıkarken düşüş baskısıyla karşılaşıyor. Ayrıca, yükseliş bölgesine yakın bir konsolidasyon yaratıyor. Solana’nın 38 dolardan toparlanması, zirve seviyelerini korumak için kargaşayla karşı karşıya. Bu da her fiyat artışının satışlarla karşılaştığını gösteriyor. Ayılar, SOL fiyatını 38 dolar eşiğinin altına çekmek için bu ivmeden faydalanabilir.

Başarılı bir şekilde 38 doların altına inmesi, 33 dolardan 100 günlük EMA’ya doğru bir düşüşü tetikleyerek yükseliş trendinin kısa vadede tersine dönebileceğine işaret edebilir. Bu da muhtemelen bir konsolidasyon dönemine yol açar. Kontrolü elde tutmak için boğaların SOL fiyatını 38 dolarlık desteği koruması gerekiyor. Altcoin fiyatının 48 doların üzerine çıkması, önümüzdeki hafta 59 dolardaki direncini test etmesine yol açacaktır.

Analist son olarak Arbitrum’a (ARB) bakıyor

ARB fiyatı 1,08 dolarlık en yakın direnci geçmekte zorluk yaşıyor. Ancak boğalar yerlerini koruyor. Fib’in %23,6’sının üzerine çıkmayı hedefliyorlar. Başarılı olurlarsa 1,2 dolar ve potansiyel olarak 1,36 dolara doğru bir yükseliş görmemiz mümkün. Yükseliş eğilimi, yükselen 20 günlük EMA ve aşırı alım RSI tarafından destekleniyor.

Tersine, ayıların üstünlüğü ele geçirmek için ARB fiyatını EMA20’nin altına itmesi gerekiyor. Bunun da altcoin fiyatında 0,85 dolara doğru bir düşüşe yol açması mümkün.

Makaledeki tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak, yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx