Halka Hayal Sattılar… AKP’li Tuzla Belediyesi Beş Senenin Sonunda Çılgın Projelerini Gerçekleştiremedi

TUZLA MİLLET BAHÇESİ

Tuzla’daki Aydıntepe Jandarma alanında 821 dönüm arazi üzerine kurulması planlanan Tuzla Millet Bahçesi yapılamadı. Yazıcı, buranın deniz manzaralı ve en büyük Millet Bahçelerinden biri olacağını iddia ediyordu.

HALKIN ADASI TUZLA PROJESİ

Hayırsız Ada’yı en önemli eğlence ve dinlenme alanlarından biri yapacağız iddiasıyla yola çıkan Yazıcı, beş senin sonunda bu vaadini de gerçekleştiremedi. Belediyenin işletmesinde kullanıma sunulacağı belirtilen adaya güneş enerjili teknelerle ulaşılacağı da belirtilmişti.

BOTANİK ADA TUZLA PROJESİ

Tuzla’daki Kamil Abduş Gölü içersinde yer alan ve küçük bir adayı botanik ada yapma iddiası da gerçekleşmedi. Yazıcı’nın ‘vizyon’ projesi olarak tanıttığı bu projede dinlenme alanları, yüzlerce bitki türleri ve çevre düzenlenmeleri yapacağı iddia edildi. Beş yılın sonunda ‘vizyon projesi’ de gerçekleşmedi.

ŞİFA MAHALLESİ MEYDAN DÜZENLEMESİ

E-5 Karayolu kenarına, İstanbul’a giriş konumunda bulunan bu proje için ‘İstanbul’a giriş konumuna yakışır özellik ve büyüklükte bir kent meydanı yapacağız’ denilen proje hiç başlanamadı.

İSTASYON MAHALLESİ MEYDAN PROJESİ

‘İstasyon Mahallesinde 12 dönümlük alanda, içinde çocuk oyun alanları, yeşil alanlar, dinlenme alanları spor aletleri bulunan bir meydan kazandıracağız’ diyen Yazıcı, bu vaadini de gerçekleştiremedi. İstasyon Meydan Projesi de yapılamadı.

TUZLA BELEDİYESİ SPOR KOMPLEKSİ PROJESİ

Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü’nün karşısına yapılması planlanan 30 dönümlük spor komplesi de hayata geçmeyen vaatler arasında. Yazı, beş senin sonunda bu vaadini de gerçekleştiremedi.

BEŞ YILDA 7 MİLYAR TL HARCADI

AKP’li Tuzla Belediyesi, beş senin sonunda 7 milyar 8 milyon 200 bin TL bütçe kullandı. 2020 yılında 345 milyar 400 bin TL bütçe ile başladı. Bu rakam 2021 yılında 397 milyon 800 bin TL oldu. 2022 yılında ise artan kurla birlikte devasa bütçe arttırımı yapıldı. 2022 yılına 489 milyon TL ile başlayan belediye, ek bütçe ile beraber tam 982 milyon TL ile yılı kapattı. 2023 yılı bütçesi ise ek bütçelerle 2 milyar 327 milyon TL olan belediyenin son senesindeki bütçesi 2 milyar 956 milyon TL oldu.

SOSYAL MEDYA FENOMENLİĞİ OYNUYOR

İBB Başkanvekili ve Tuzla Meclis Üyesi İYİ Partili Akın Gürkan, Yazıcı’nın beş senelik performansını Tuzla Belediyesi bütçesi görüşülürken şöyle eleştirdi:

Belediye Başkanı Şadi Yazıcı bu arada ne yapmakta, Ekrem İmamoğlu’na çatarak, davalar açarak, Ankara’ya şirin gözükerek acaba İBB Başkan adayı olabilir miyim diye kariyer planları yapmakta. Peki, Belediye Başkanı Sadi Yazicı bu arada ne yapmakta, Sadi Bey kamerayı tripota yerleştirip, Sosyal medyada, bol bol klip çekip, Sosyal Medya Fenomenciliği oynamakta…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx