İnce telliyse bile kalınlaştırıyor! Bu yağ dökülen saçları besliyor, hızlıca uzatıyor

Pek çok kadın için önemli sorunlardan biri olan saç dökülmesi, beslenme, stres, kullanılan ürünlerin yol açtığı bir etki olabilir. Mevsim geçişleri de bu sorunu tetikleyen unsurlardan biri.

Saç dökülmesine neden olan durumları azaltmak ve daha sağlıklı saçlara sahip olmak için herkes farklı ürünler kullanıyor. Ancak doğal yağlar bu konuda saçlar için oldukça iyi etkiler barındırıyor.

İnce telli saç tipine sahip olan kişiler genellikle saçlarını daha gür yapabilmenin püf noktalarını arar. Aynı zamanda saç dökülmesini durdurmak da sağlıklı saçlara kavuşmak için oldukça önemlidir.

Gün içerisinde 100-150 aralığındaki saç teli dökülmesinin normal bir seviye olduğu belirtiliyor. Ancak bu sayının üzerine çıkan durumlar saçlar için bakım zamanı geldiğinin habercisi.

Saçların çok daha sağlıklı bir yapıya kavuşması için öncelikli olarak beslenme düzeninizde çeşitli değişiklikler yapmanız gerekebilir. Ardından sağlıklı ve doğal olan bu yağlardan uygun olanı tercih ederek düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

SARIMSAK YAĞI

İçerisinde bolca vitamin ve mineral bulunan sarımsak, antioksidanlar sayesinde doğal antibiyotik olarak bilinir. Sarımsak yağı ise saç gürleştiren yağlar arasında popülerleşen etkili bir ilaç olarak kullanılır.

Sarımsak yağı, saçlarda oluşan kepeklenme, kuruma ve kaşıntı gibi problemlerin önüne geçer. İnce telli saçları gürleştirme gücüne sahiptir. Düzenli kullanıldığında yıpranmış saçların iyileşmesine yardımcı olacaktır.

ÇÖREK OTU YAĞI

İnsan sağlığı için büyük önem taşıyan mineral ve vitaminleri içeren çörek otu yağı, saç köklerine doğrudan etki edebilir. Saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayan yağ, bir yandan saçların gürleşmesini sağlar, bir yandan ise beyazlamayı önler.

ISIRGAN TOHUMU YAĞI

Saç dolgunlaştırıcı olarak bilinen ısırgan tohumu yağı, yıpranan saçların elektriklenen ve çatallaşan görüntüsünü ortadan kaldırabilir. Saç köklerine uyguladığınızda köklerin ve saç derisinin yumuşamasını sağlar.

HİNT YAĞI

Yalnızca saçlar için değil, günlük hayatta nemlendirici olarak kullanılan Hint yağı, işlem gördüğü için yıpranan saçları iyileştirmede etkilidir. Isı ve boya gibi faktörler nedeniyle yıpranan saçlar genellikle nem dengesini kaybeder. Hint yağı ise saçları daha sağlıklı uzatır hem de nem kazandırır.

SUSAM YAĞI

En eski şifalar arasında yer alan susam yağı, yıllar boyunca hastalıkları iyileştirmek için tercih ediliyordu. İçerisindeki E vitamini, saçların daha gür uzamasını sağlar. Gür ve sağlıklı saçlar için düzenli olarak susam yağı kullanabilirsiniz. Kepeklenmeyi ve kırık oluşumunu da büyük ölçüde azaltabilir.

FINDIK YAĞI

Bakım için önemli olan yağlardan biri ise omega-9 olarak biliniyor. Genellikle saç bakım ürünlerinin içeriğinde yer alan omega-9 saç köklerini beslemede etkili bir rol oynar. Fındık yağı, saç dökülmelerinin önüne geçerek saçların yağlanma hızını yavaşlatabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx