Samsung kullanıcılarına müjdeli haber! Beklenen güncelleme yayınlandı!

Samsung, One UI 6.0 güncellemesini oldukça başarılı bir şekilde yürütüyor. Bu süreç, Samsung’un One UI‘ı ilk tanıttığı ve büyük yazılım güncellemeleri için kamu beta testlerine başladığı zamandan bu yana her yıl düzenlenen bir beta programı ile başladı.

One UI 6 beta test süreci, Samsung hayranlarının umduğundan biraz daha uzun sürdü. Galaxy S23 serisi, One UI 6‘nın beta sürümünü alan ilk cihazlardı ve Samsung, kararlı sürümü geniş kitlelere sunmadan önce neredeyse 10 beta güncellemesi yayınladı.

O zamandan beri sürekli olarak One UI 6 güncellemeleri yayınlanıyor ve Samsung, yıl sonuna kadar çoğu uyumlu cihazın en son Android ve One UI sürümüne geçiş yapmış olacağına dair gayriresmi bir sözü yerine getirmek üzere.

Samsung kullanıcılarına müjdeli haber! Beklenen güncelleme yayınlandı!

Samsung, uyumlu bir cihazı olan herkese yeni bir Android ve One UI güncellemesi yayınlama süresi konusunda hiçbir zaman açık bir iddiada bulunmaz. Ancak son birkaç yılda, işi giderek daha verimli bir şekilde yapmaya başladı ve büyük işletim sistemi güncellemelerini hızlı bir şekilde yayınlama alışkanlığı kazandı.

Geçen yıl, resmi One UI 5.0 güncellemesi Kasım ayı sonuna kadar 30’dan fazla Galaxy cihazına yayınlandı ve Android 14/One UI 6 için de benzer bir durum söz konusu. Bu ayın sonuna sadece üç haftadan biraz fazla bir süre kaldığı için, Samsung’un 2023’e veda etmeden önce uyumluluk listesindeki çoğu cihaz için One UI 6.0 güncellemesini tamamlamaya hazır göründüğü söylenebilir.

Elbette, Samsung One UI 6 güncellemesi ile işi bitirdikten sonra pek dinlenme fırsatı bulamayacak. Galaxy S24 serisinin Ocak ayı sonunda satışa çıkması bekleniyor, bu da Samsung’un yakında One UI 6.1 güncellemesi üzerinde çalışmaya başlayacağı ve 2023’ün ilk çeyreğini bu güncellemeyi birçok Galaxy telefon ve tablete göndererek geçireceği anlamına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx