Shiba Inu İçin Kritik Test: Sıçrayacak mı Düşecek mi?

Kripto analisti Valdrin Tahiri, Shiba Inu (SHIB)’in kritik bir yatay destek alanında işlem gördüğünü söylüyor. Analist, “sıçrayacak mı yoksa kırılacak mı?” sorusuna cevap arıyor.

Shiba Inu çıkış yapamıyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasada bulanık bir hava var. Haftalık zaman dilimindeki teknik analiz, SHIB fiyatının Ağustos 2022’den bu yana azalan bir direnç trend çizgisinin altına düştüğünü gösteriyor. Şimdiye kadar, trend çizgisi 470 gündür yerinde duruyor. Shiba Inu geçen hafta ve bir önceki hafta (kırmızı simgeler) trend çizgisi tarafından reddedildi. Bu da devam eden aşağı yönlü hareketi başlattı. Bunlar, bu trend çizgisinden gelen üçüncü ve dördüncü retlerdi.

SHIB fiyatı azalan bir kama içinde işlem görüyor. Bununla birlikte, destek hattını (kesikli) henüz yeterli sayıda doğrulamadı. Yatırımcılar piyasa koşullarını değerlendirirken RSI’ı bir piyasanın aşırı alınıp satıldığını ve bir varlığın biriktirilip biriktirilmeyeceğini ya da satılıp satılmayacağını belirlemek için bir momentum göstergesi olarak kullanır. RSI değeri 50’nin üzerindeyse ve trend yukarı yönlü ise boğalar hala avantajlıdır. Ancak değer 50’nin altındaysa bunun tam tersi geçerlidir. Haftalık RSI değeri 50’nin hemen üzerinde. Ayrıca RSI, Shiba Inu için belirsiz bir trende işaret ediyor.

SHIB Haftalık Grafik. Kaynak: TradingView

Analistler ne diyor?

Kripto para traderları ve analistleri, gelecekteki Shiba Inu fiyatı hakkında olumlu bir görüşe sahip. Bu bağlamda Shib Knight takma adlı analist, şu paylaşımı yaptı:

SHIB güçlü bir desteğe sahip. Fiyat hareketi olumlu, yavaş yavaş artıyor. Fiyat, yükselen destek trend çizgisini takip etmeye devam ettiği sürece trendin yükseliş eğiliminde olduğunu öne sürüyor.

SHIB Günlük Grafik. Kaynak: Shib Knight

İşlemlere girmek ve çıkmak için bir ticaret algoritması kullanan MyAlgo, SHIB fiyatını yükseltmesi beklenen bir yükseliş sinyali verildiğini belirtiyor.

Shiba Inu fiyat tahmini: Sıçrama mı düşüş mü?

Altcoin’in görünümü günlük zaman diliminde belirsizliğini koruyor. SHIB’nin 0,00000840 dolar seviyesini geri kazanması ve 0,0000098 dolara ulaşmasıyla, azalan paralel bir kanaldan yükselişe geçmesine rağmen, 0,618 Fib geri çekilme direnç seviyesinde reddedilme ile karşılaştı. Bu, satış baskısının bir işareti olarak kabul gören uzun bir üst fitile yol açtı.

Önceki SHIB fiyat artışına, altı saatlik RSI’da potansiyel bir yukarı yönlü harekete işaret eden bir yükseliş sapması (yeşil trend çizgisi) eşlik etti. Fiyat düşüşüne bir momentum artışı eşlik ettiğinde yükseliş sapması meydana gelir. Bununla birlikte, RSI son üç gün içinde geriledi. Ayrıca, şu anda kritik 50 seviyesinde (yeşil daire) duruyor. Bunların Shiba Inu fiyat hareketi için önemli olduğunu belirtmek gerekiyor. Benzer şekilde, SHIB fiyatı da 0,618 Fib seviyesindeki retten bu yana düştü. Şu anda 0,0000084 dolar yatay destek alanının içinde işlem görüyor.

SHIB Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Özetle, SHIB için gelecekteki fiyat tahmini, 0,0000084 dolar yatay desteğin altına inip inmemesine veya üzerine çıkıp çıkmamasına bağlı. Bunu kırarsa, muhtemelen 0,0000070 dolarlık en yakın desteğe %15’lik bir düşüş görecektir. Ancak, bir sıçrama yaparsa Shiba Inu fiyatının 0,0000105 dolarlık bir sonraki dirence yükselmesi mümkün. Bu da SHIB için %25’lik bir artış anlamına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx